toe209@gmail.com
+380506828007

Лабораторія техніки високих напруг

img

Лабораторія техніки високих напруг

Лабораторія кафедри техніки та електрофізики високих напруг до 2018 року

Лабораторія кафедри теоретичної електротехніки з 2018 року

Лабораторія техніки високих напруг

В 2018 році до кафедри теоретичної електротехніки було приєднано кафедру техніки та електрофізики високих напруг. У високовольтній лабораторії проводяться лабораторні роботи з дисципліни "Техніка високих напруг" для студентів факультету електроенерготехніки та автоматики, наукова робота магістрів та аспірантів, вирішення ряду важливих проблем електроенергетики.

В лабораторії проводилися і проводяться науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи за заявками підприємств та організацій. Тільки за останні роки в лабораторії було розроблено ряд сучасного і унікального електрообладнання високої напруги. Основною рисою розробок є мінімальні масо-габаритні показники при, в той же час, високій робочій напрузі.

 • Вторинний (мобільний) еталон України класу 110 кВ - призначений для проведення метрологічних робіт з атестації високовольтних трансформаторів напруги вищої точності.
 • Прецизійний еталонний трансформатор напруги ПЕТН-6/10 - призначений для мобільних систем та лабораторій вимірювання якості електроенергії, визначення втрат електричної енергії, метрологічної атестації систем комерційного обліку електроенергії класів напруги 6 та 10 кВ, безпосередньо, на місці їх установлення та експлуатації.
 • Випробувальний трансформатор напруги ВТН-180 - для випробування електрозахисних засобів класу 330 кВ за останніми вимогами ДНАОП 1.1.10-1.07-01 "Правила експлуатації електрозахисних засобів".
 • Вимірювач високої напруги ВВН-0,8-100М - призначений для масштабного перетворення і вимірювання високої напруги постійного і змінного струмів, атестації високовольтних випробувальних установок.
 • Високовольтний подільник напруги ВДН-75 - викристовується для експериментального визначення якості електроенергії, безпосередньо, в високовольтних електричних мережах. Використовується як обов’язковий елемент підключення електронних приладів реєстрації показників якості електроенергії до струмопроводів мереж класів 6; 10; 35; 110 кВ.
 • Мобільний еталон - трансформатор напруги ЕТН-110 - використовується в мобільних системах та лабораторіях вимірювання якості електроенергії, визначення втрат електричної енергії, метрологічної атестації систем комерційного обліку електроенергії класу 110 кВ, безпосередньо, на місці їх установлення та експлуатації. Трансформатор ЕТН-110 в декілька разів менший від свого прототипа - трансформатора ТНО-110.
 • Мобільна повірочна лабораторія класів напруги 0,22…110 кВ - призначена для проведення повірки на місці експлуатації трансформаторів напруги УТН-1; НОМ-6; НТМК-6; НТМИ-6; НОМ-10; НТМК-10; НТМИ-10; ЗНОМ-35; НОМ-35; НКФ-110 за ГОСТ 8.216 (з їх фактичним навантаженням).
 • В 2012 році спільно з Науковим парком "Київська політехніка" на замовлення Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" виготовлено високовольтний подільник напруги класу 220 кВ для визначення показників якості електричної енергії у високовольтних електричних мережах. Розробка такої високовольтної установки виконана в Україні вперше і передана в Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Високовольтне електрообладнання з мінімальними масо-габаритними показниками

teacher img
Вторинний (мобільний) еталон України класу напруги 110 кВ
teacher img
Прецизійний еталонний трансформатор напруги ПЕТН-6-10
teacher img
Випробувальний трансформатор напруги ВТН-180
teacher img
Вимірювач високої напруги ВВН-0,8-100М
teacher img
Високовольтний подільник напруги ВДН-75
teacher img
Мобільний еталон - трансформатор напруги ЕТН-110 (зліва) поряд зі своїм аналогом (зправа)
teacher img
Мобільна повірочна високовольтна лабораторія класів напруги 0,22…110 кВ, змонтована в автомобілі
teacher img
Високовольтний подільник напруги класу 220 кВ

Після об'єднання кафедр можливості нової кафедри зросли і дозволяють виконувати науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи за заявками підприємств та організацій як в області техніки високих, так і низьких напруг.

Випробування та дослідження низьковольтного та високовольтного електрообладнання

 • Випробування ізоляції електрообладнання підвищеною напругою
 • Тепловізійний контроль електрообладнання
 • Діагностика ізоляції комутаційних апаратів, силових трансформаторів та іншого електрообладнання
 • Дослідження ізоляції електричних машин і трансформаторів
 • Дослідження ізоляції повітряних ліній електропередач
 • Дослідження ізоляції кабельних ліній електропередач
 • Вимірювання часткових розрядів в ізоляції силового обладнання
 • Захист об’єктів енергетики від перенапруг та блискавки
 • Вибір обмежувачів перенапруг для захисту побутової та електронної техніки
 • Вибір пристроїв захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП)
 • Захист побутової техніки і чутливих приладів від вторинних проявів блискавки