toe209@gmail.com
+380506828007

Лабораторії

img

Лабораторії

Навчальний процес на Кафедрі теоретичної електротехніки забезпечує ряд лабораторій, в яких проводиться дослідження електричних пристроїв і схем у відповідності з робочими програмами дисциплін, які викладаються на кафедрі. Лабораторний практикум з "Теоретичних основ електротехніки", «Електротехніки» проходить в лабораторіях 203-20, 207-20, 208-20, 211-20; з "Електротехніки та основ електроніки" в 213-20, 128-20; з "Електроніки" у лабораторії 212-20 корпусу, «Електричних машин» в 128-20.

В лабораторіях кафедри студенти мають можливість дослідити електричні кола постійного і змінного струму, трифазні кола, кола з розподіленими параметрами, нелінійні кола постійного і змінного струму, перехідні процеси в лінійних електричних колах, електричні машини змінного і постійного струму. Вчаться будувати картини електричного та магнітного полів. Досліджують і розрахувують силову взаємодію між контурами зі струмом та електо-машинні системи (електричні двигуни, електричні генератори, трансформатори, котушки з феромагнітним осердям).

Студенти знайомляться з режимами роботи та проводять дослідження пристроїв перетворення електроенергії (випрямлячів, інверторів, фільтрів, тощо). Вивчають аналогову електроніку (підсилювачі на транзисторах, схеми на операційних підсилювачах), досліджують елементи імпульсної та цифрової електроніки (електронні ключі, цифрові логічні пристрої), диференцюючі та інтегруючі ланцюги.

В лабораторіях студенти вчаться збирати електричні схеми, працювати з електро-вимірювальними приладами, використовувати електронний осцилограф при дослідженні швидкопротікаючих процесів.